Angelina Jolie ve Brad Pitt arasındaki savaş kızıştı

Hollywood’un rüya çifti olarak görülen ve BrAngelina olarak anılan Angelina Jolie ve Brad Pitt, ayrılık sonrası sadece çocuklarının velayeti değil aynı zamanda mülk paylaşımında da sorun yaşıyor.

Özellikle de uzun bir süredir ikilinin beraber sahip olduğu bağ evi tartışmaların odağındaydı. İddialara göre Jolie, ayrılık sonrası Pitt’i kızdırmak için bağ evindeki payını eski eşine sormadan satışını gerçekleştirdi. Jolie’nin, Pitt ile ortak işi Château Miraval şaraplarının çıkarına göre hareket etmediği iddia ediliyor. Satış, ikilinin arasındaki anlaşmadaki bir maddeyle de ters düşüyor.

Son olarak Jolie’ye karşı dava açan Pitt’in bu çabası, güzel yıldızın kararı bozmaya çalışmasıyla engellenmeye çalışıldı. Ancak mahkeme, davanın anlamsız ve kötü niyetli olduğu iddialarını reddetti.

Angelina Jolie, eski kocası Brad Pitt’in Miraval bağındaki 64 milyon dolarlık hisseyi onun onayı olmadan Rus oligarkına sattığı iddiasını geri çevirmek için verdiği yasal mücadeleyi kaybetti.

JOLIE’NİN İTİRAZI YANITSIZ KALDI

Chateau Miraval arazisi, ikili arasında uzun süredir devam eden mahkeme savaşın merkezinde yer alıyor. Jolie, Los Angeles Yüksek Mahkemesi’nde, eski kocasının, muhteşem bağındaki hisselerini 2021’de rızası olmadan Rus oligark Yuri Shefler’e sattığı yönündeki iddialarına izin veren bir ön kararı bozmaya çalıştı.

Ancak Jolie’nin çabası sonuç veremedi. Bu da artık Pitt’in hukuk ekibinin, mahkeme savaşını yargılamaya götürmek için yeşil ışığı yaktığı anlamına geliyor ve Jolie’ye dava açıyor.

Pitt, eski karısının muhteşem Chateau Miraval mülkünün yarısını 2021’de Rus milyarder Yuri Shefler’e anlaşması olmadan satması karşısında şok olmuştu. Jolie, 2016’daki sert ayrılıklarının ardından şirketteki hisselerini Yuri Shefler’in Stoli Grubuna sattı.

Aktöre yakın bir kaynak şunları söyledi: “Kalbini ve ruhunu Chateau Miraval’a adadı ve halının altından çekildiğini hissediyor. Gerçekte kiminle iş yaptığını kesin olarak bilmiyor.”

Daha önce de Pitt, Shefler’in kendisini tehdit etmeye çalıştığını iddia etmiş ve Rus’un, Jolie’nin anlaşmasının imzalanmasının ertesi günü ortaklıklarını ilan eden bir basın açıklaması yayınlayarak kendisine gözdağı vermeye çalıştığını ileri sürmüştü.

Pitt ve Jolie, 1.300 dönümlük Miraval arazisini 2008 yılında 60-40 ortaklık paylarıyla satın aldı ve Pitt çoğunluk hissedarıydı. Hatta beş yıl sonra da Jolie’nin şirketi Nouvel’e bir euro karşılığında fazladan yüzde 10 vererek onları eşitledi.

Ancak 2016’daki sert ayrılığın ardından mülk, 350 milyon dolarlık bir boşanma savaşının merkezinde yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x